ŞEN YUVAM EMLAK

HABERLER

02 Ağustos 2019 / 19:13

Son Dakika!! Konut Faiz Oranların da İndirim 2019 Güncel Oran 0.98


Son DakikaHaberi: Kredi faiz oranlarında büyük indirim! Vakıfbank,Ziraat Bankası, Akbank, Halkbank - konut - taşıt - ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar oldu?


Kredi faiz oranlarıile ilgili son dakikamüjdeleri peş peşe geldi. Ziraat Bankasıve Vakıfbank konut kredisifaiz oranını yüzde 1'in altına 0.99'a indirirken bir güzel haber de bugün Halkbank'tan geldi. Halkbank da konut kredisini 0.99'a çekti. Öte yandan, tüketici kredisinde ise 60 aya kadar vadede faiz yüzde 1.49'a düşürüldü. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde kredi faiz oranlarında indirime gidileceğini duyurmuş ve söz konusu haber sonrası internet üzerinden 'kredi faiz oranları ne kadar?' 'konut - taşıt - ihtiyaç kredisi' araştırmaları hızlanmıştı. Peki Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank ve diğer tüm bankaların konut - ihtiyaç - taşıt kredisifaiz oranları ne kadar? İşte son dakika kredi faiz indirimi haberi ile ilgili tüm detaylar!
Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tanson dakikakonut kredisimüjdeleri ardı ardına ajanslara düştü. Özellike Merkez Bankası'nın politika faizinde indirime gitmesini ardından yaşanan ekonomide canlanma ile birlikte artan bankaların kredi faizlerinde indirime gitmesi beklentisi kredi çekmek isteyen vatandaşlar tarafından merak edilir hale gelmişti. Bugün gelen haber sonrası da, güncel konut - taşıt - ihtiyaç kredisi oranlarını ilgiyle takip eden kişiler 'kredi faizleri düştü mü?' şeklinde araştırmalarını hızlandırdı. Peki indirim sonrasıkredi faiz oranlarıne kadar oldu? İşte Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer tüm bankaların faiz oranları...

BUGÜNDEN İTİBAREN GEÇERLİ

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, bugünden geçerli olmak üzere, tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99'a indirdi.Tüketici kredisifaiz oranlarını da düşüren Ziraat Bankası, azami 60 ay vade için maaş müşterilerine yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59'dan tüketici kredisi kullandıracak.

KREDİ FAİZ ORANLARINDA İNDİRİM

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 0.99
Tüketici kredisi: 1.49


Kaynak: sabah.com.tr